ENDÜSTRİ MÜHENDİSİ'NİN BİLMESİ GEREKEN PROGRAMLAR

Merhaba yine ben.😀

Bu haftanın konusunu eminim merak ediyorsunuzdur, o halde hemen size söyleyeyim "Bir endüstri mühendisi kendini geliştirmek için ne yapmalı. "

Bu haftaki yazımızda sizlere bir endüstri mühendisinin kendini geliştirebilmesi için öğrenmesi gereken programlar ve sizi on plana çıkarabilecek şeylerden bahsedeceğim.

Biliyorsunuz artık öyle bir dönemdeyiz ki her şey bilgisayarlarla, yazılımlarla hallediliyor hatta artık robotlar bile her işimize dahil olmaya başladı. Ve insan gücüne duyulan ihtiyaç azaldı bunun yerine yetenek diye adlandırdığımız insan zihninin gücüne daha çok ihtiyaç duyuluyor. Bu da demek oluyor ki eğer iyi bir endüstri mühendisi olmak istiyorsak yaratıcılığımızı kullanmamız, insan odaklı ve sistematik düşünmemiz ve yapılan işlere bütünsel bakabilmemiz gerekiyor. E tabi bunun yanı sırada bilgisayarları etkin kullanabilmemiz gerekiyor.

Hadi başlayalım.


1. MS OFFICE PROGRAMLARI

Bu programlar içerisinde bulunan Excel, Word, PowerPoint gibi geniş içeriklere sahip uygulamalarla başarılı bir tez yazabilir, farklı ve etkin sunumlar, tablo veya tasarım yapma ve proje planlaması gibi birçok durumu halletmeniz için size yardımcı olacak ve sizi öne çıkaracaktır.


2. AIMMS

Bu program yön eylem araştırması çerçevesinde geliştirilen bir programdır. Tedarik Zinciri, Üretim Planlama, Lojistik gibi çeşitli alanlarda yöneylem araştırması ve ileri planlama sistemlerini kullanarak çalışan bir programdır.


3.Ms. Office Project

Bu program da İş Akışı, zaman etüdü bilgilerinizi düzenli olarak

listeleyebilirsiniz. MS Project bir projenin planlamasının yapılmasını, projenin ne zaman başlayıp ne zaman biteceğinin belirlenmesini, kaynaklarının belirlenmesini, proje maliyetini, çalışanların ücretlerini, projenin raporunun oluşturulması gibi bilgilerin bilinmesini ve yönetilmesini sağlar.


4.ARENA

Sistem simülasyon programıdır. Gerçek veya hayali bir sistemi tasarlamayı ve bunu bilgisayar ortamında modellemeyi sağlayan, tasarlanan modelin davranışlarını ölçen ve modelin veri analizini yapan bir uygulamadır. Arena’da simülasyona haricinde animasyon da yapılabiliyor.


5.PROGRAMLAMA DILLERI

C++

Java

Pyhton

gibi dilleri programlama dilleri olarak öğrenebilirsiniz.


Size bu bloğun sonunda da çok güzel ve seveceğinizi düşündüğüm size farklı bakış açısı kazandırabilecek bir film önermek istiyorum.


Filmde McDonald’sın fastfood imparatoru olarak büyümesinin karanlık yolculuğunu anlatan tarihi kurgu bir film. İyi seyirler.😀


Film : THE FOUNDER

177 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör