DENEYİMSİZ ELEMAN ARANIYOR !!

Güncelleme tarihi: 22 Nis 2021

Merhaba 😊

Bu haftaki konumuz doğrudan endüstri mühendisliğine hitap eden bir konu değil ama yine de bizi de çok etkileyen bir konu olduğu için bu konuyu sizlerle konuşmak istedim çünkü günümüzde o kadar çok karşılaşılan bir durum ki eminim herkes bu durumu yaşamıştır ve yaşayacaktır.

Bir TedX konuşmasında işverenlerin deneyimli mi yoksa deneyimsiz mi eleman almak istediklerinden ve neden deneyimli çalışanları tercih ettiklerinden bahsediyordu.

Deneyimli insanlar kendi konfor alanlarının yıkılmasından korkarlar, cesaretten korkarlar, kariyerlerindeki statünün düşeceğinden korkarlar ve bu yüzden kısmen yenilikten de korkarlar ama deneyimsiz insanlar deneyimli insanlara göre bilgiye, tecrübeye, işe, statüye ya da başarıya açtırlar. Öğrenmek isterler, tecrübe etmek, iş birliği yapmak, yükselmek ve başarmak istediklerini dile getiriyordu.

Bu yüzden onlardan çıkan her fikir altın değerindedir ve dinlenmeye değerdir.

Yine bir yazıda "deneyimsiz eleman almayalım , çünkü onlar yeniliklere açıktırlar ve düzeninizi bozarlar, deneyimsiz eleman almayalım çünkü onlar cesurdurlar, azimlidirler ve yükselebilirler " demişti.😄

Deneyimsiz oldukları için işe alınamayan ya da ileri de bu şekilde bir durumla karşılaşabilecek olanlar için söylüyorum.

Ne olursa olsun korkmayın, üzülmeyin ve pes etmeyin çünkü;

"Tökezlediğiniz yerde hazineniz vardır..."

Hayatta inandığımız şeyler bizim mirasımızdır, hedeflerimiz, hayallerimizdir. Eğer bunlar olmasaydı güçlü olmak için devam etmek ve ilerlemek için fazla

nedenimiz olmazdı değil mi. Eğer bir şeye kalpten inanıyor ve istiyorsanız durmayın, çok geç olduğunu düşünmeyin çünkü biliyorsunuz ki Tolstoy bisiklet sürmeyi 67 yaşında öğrenmiş yani hiçbir şey için ne imkansızdır ne de çok geç. Belki defalarca geri çevrileceksiniz belki defalarca düşecek, yenileceksiniz ama sonunda başaracaksınız . Başaramazsınız bile en az başarmak istediğiniz şey kadar değerli şeyler öğrenmiş olacaksınız.

" Pes etmeyin ve İnanmaktan vazgeçmeyin...

Bu haftaki önerim ise ;

THE JUDGE

İyi seyirler eminim beğeneceksiniz.😊🙏

27 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör